Fyzioterapie

Mgr. Helena Brandová

Helena poskytuje rehabilitační péči zaměřenou na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového systému. Její přístup je komplexní s přesahem do šťastného zdravého bytí (protože mysl-duše-tělo jedno jsou).

Pečuje o dětské i dospělé klienty s akutní bolestí na pohybovém aparátu (bolesti zad, svalová či úponová bolest, blokády, poúrazové a pooperační stavy), ale i s chronickými obtížemi (skolióza, bolesti hlavy, vadné držení těla, dechový diskomfort, ortopedická onemocnění – vbočený palec a jiné deformity, plochonoží). Poskytuje konzultace postavení chodidel na podoskopu – os dolních končetin a držení těla jako prevenci svalových disbalancí.

V návaznosti na individuální terapii vede Helča v Luně skupinové lekce fyzio jógy, kde propojuje prvky vývojové kineziologie s jógovýma asánama a provádí závěrečné meditace či dechové techniky.

Těší na všechny, kteří se rozhodnou pečovat o své zdraví!

Helena je absolventkou magisterského programu Fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci.

Především je ale manželka sportovce a maminka dvou dětí, které udávají její směr. Kdysi jako sportovec hledala jasné příčiny potíží pohybového aparátu a chtěla rychlou nápravu. Dnes přemýšlí v širších souvislostech a klienta vede k aktivnímu přístupu ke svému tělu. V praxi se setkává s dospělými, které trápí zejména potíže pohybového systému. Má radost, když přicházejí lidé zodpovědní za své zdraví. Na Helči je jen ukázat tělu cestu, klienta znovu napojit na sebe a většinou úleva od bolestí na sebe nenechá dlouho čekat.

Po přednášení tématu „Vývoj dětské nohy“ se na Helenu začali obracet rodiče se svými dětmi. Měří nožičky na podoskopu, navrhuje vhodné cvičení, případně tejpuje. Helču můžete potkat v pětiprstých botech nebo jak nadšeně debatuje o bosé chůzi na dětském hřišti. Stejně tak podporuje nošení dětí v šátku, kojení a kontaktní rodičovství.

A protože si prožila i dvě ne zcela fyziologická těhotenství, může předat i své zkušenosti z mezioborové spolupráce – fyzioterapie a porodní asistence. Maminky učí, jak ovazovat těhotenské bříško šátkem pro podporu správné pozice miminka v bříšku, ale i jako úleva bolestí zad. Vede maminky před porodem i po porodu. Řeší aktivitu pánevního dna, problematiku břišní diastázy i péči o jizvu po císařském řezu.

Svou práci bere jako svou životní cestu za poznáním lidského těla ale hlavně poznávám sebe sama! 

KONTAKT

 Mgr. Helena Brandová

https://fyzioterapie-brandova.cz/

+420 777 756 203

helenabrandova@fyzioterapie.info