Lekce

připravily jsme pro vás širokou nabídku lekcí. vybírejte právě zde:

Úroveň lekcí:

1 – S JÓGOU (ZASE) ZAČÍNÁM, lekce jsou vhodné pro začátečníky
2 – VÍM, CO JE PES HLAVOU DOLŮ, lekce jsou vhodné pro mírně pokročilé jogíny a jogínky
3 – PSA HLAVOU DOLŮ ZVLÁDNU LEVOU ZADNÍ, lekce jsou vhodné pro zdatné jogíny a jogínky

Vyhovuje vám spíše časová flexibilita a rádi zkoušíte? Dopřejte si naše otevřené lekce. Na jednotlivé lekce se můžete hlásit zvlášť a můžete tak vyzkoušet různé styly jógy i lektory. Pokud Vám Váš program nedovoluje navštěvovat lekce pravidelně, tak právě otevřené lekce jsou pro Vás.

Máte rádi pravidelný rytmus a chcete se do jógy ponořit do hloubky? Zveme Vás do našich pravidelných kurzů. Jedná se o ucelený koncept, ve kterém Vás zkušené lektorky provedou krok za krokem. Jednotlivé lekce na sebe navazují a díky tomu můžete svou jógové praxi pokročit dál. 

Hatha jóga vychází z tradičního přístupu k praxi jógy. Lekcí Vás provede Jana Blahutová s citem, respektem k odlišnostem každého jedince a hlavně s úsměvem. Jančiny lekce Vám nabídnou klid, ale zároveň můžete posouvat své hranice.

Jana ráda vybírá příjemnou hudbu,tak, aby jemně působila na tělesné vibrace. Plynulá praxe s důrazem na dýchání a občas delší výdrže v asánach rozproudí vaši energii. Janiným přáním je, abyste odcházeli v harmonii, a proto klade důraz na závěrečné zklidnění.

Otevřená lekce: pondělí a středa 18:45 – 20:00, úroveň 2,3
Pravidelný kurz: pondělí 17:15 – 18:30, úroveň 1

Na lekci Flow jógy s Lenkou budete plynout pohybem, ladit dech i asány. Lekce je dynamičtější. Můžete si užít kombinaci silových pozic i ale momentů spočinutí. Na závěr lekce nechybí relaxace. Lenka klade důraz na to, abyste během lekce našli cestu k sobě.

Otevřené lekce, úroveň 2-3

Na kurzu Flow jógy s Lenkou se zaměříme na intenzivnější a ucelenější přístup na naší cestě k sobě. Budeme plynout pohybem, ladit dech i asány. Lekce jsou jemné, plynulé a po zahřátí dynamičtější. Lenka na kurzu klade důraz na vnímání sebe. Svých pocitů, prožitků a signálů těla. Na naladění a cestě k sobě používá hudbu, jógové texty, ale i básně nebo vonné oleje. V průběhu lekce si můžete užít kombinaci silových pozic i ale momentů spočinutí. Na závěr lekce nechybí relaxace. Lenka klade důraz na to, abychom našli cestu k sobě nejen na podložce, ale i mimo ni.

Pravidelný kurz pro pokročilé: úterý 17:30 – 18:45, úroveň 2

Potřebujete prostě zpomalit? Klidná jóga pro vedením Alice je o naladění na svůj dech, uvolnění těla a zrelaxovaní mysli. Užijte si čas pro sebe, kdy nemusíte spěchat. Naučíte se jemné jógové techniky, se kterými si můžete zpříjemnit každý den.


Otevřené lekce: středa 16:00 – 17:00, úroveň 1,2

Na lekci Shiva Shakti flow s Janou Vykoukalovou budete plynout na vlně dechu z pozice do pozice. Jednou Vás čeká dynamická lekce silná jako záře slunce, jindy jemná flow hladící jako klidný svit luny. Občas se v nějaké z pozic můžete zastavit na trochu déle.

Lekce jsou hravé a rozmanité jako život sám. Ten je Janče největší inspirací, takže každá lekce může být malým příběhem postaveným na určité vůni, náladě, symbolu či roční době. Můžete se těšit na propojení tisíce let starých poznatků a tradičních postupů jógy s improvizací, pečlivě vybraným playlistem, meditací a různými voňavými olejíčky. 

Otevřené lekce: pondělí 17:00 – 18:15 a pátek 6:45 – 7:45, úroveň 2,3

Dynamické cvičení rehabilitačního charakteru s prvky jógy, pilates a stretchingu s plynulými přechody. Na začátku lekce se s Lenkou dynamicky zahřejete pomocí jednoduchých pohybových variací za doprovodu afrických bubnů či jiné živé hudby. Postupně se během lekce rozvíjí pružnost, síla i koncentrace díky dynamickým variacím pozdravu slunce a dalším vloženým asánám. Chi-tonning pracuje také na síle středu těla. Po lekci ucítíte protažení páteře, uvolněné klouby a zároveň stabilitu. Ladné pohyby a krásná hudba působí velmi pozitivně na mysl i tělo.

 Otevřené lekce, úroveň 2-3

Chcete se ráno nastartovat a rozhýbat? Ranní lekce vhodná i pro začátečníky i pokročilejší. Na lekci rozproudíme energii v těle a naladíme se na náš den. Lekce je pokaždé jiná a rozmanitá, jako naše rána:)) Někdy dynamická, jindy zase silovější nebo protahovací.  Vhodná i pro maminky s dětmi, které nemají hlídání, protože v druhém sále Jógového ateliéru Luna se o Vaše děti postará na Jógohrátkách Lenka Sonková. 

 

Kurz, úroveň 1-2

 

Lekce ušitá na míru klienta či malé skupiny v plně vybaveném sálu Jógového ateliéru Luna. Přímo vytvořená podle požadavků a úrovně klienta.

 

Individuální lekce, úroveň 1-2

 

 

Na lekci Senior jógy se zaměříme na citlivé pěstování komplexního vnímání těla v souladu s vnitřními potřebami i energií dne.

Práci zaměříme mimo jiné na dechovou kvalitu, koncentraci, sílu, protažení, uvolnění, klid, zastavení v jógové práci, lokomoci, balanci, v prvcích prevence i v intuitivních činnostech.

Otevřené lekce, úroveň 1-2

 

 

Lekce Fyzio jógy bere Helena ze svého fyzioterapeutického pohledu. Klade důraz na aktivaci bránice jako hlubokého stabilizačního systému a na kvalitní oporu o končetiny. Na lekcích budete využívat pomůcky (bolstery, bloky, pásky, deky) tak, abyste správně nastavili tělo a udrželi napřímenou pozici. V tomto kurzu se naučíte jak cvičit jednotlivé pozice správně. Je vhodná jako prevence i jako podpora při léčbě konkrétního problému. Budete se zaměřovat na cviky pro zdravá záda, uvolňovat dlouhodobě přetížené svaly i zkoušet dechová cvičení. Čekají Vás také vývojové polohy pro stabilizaci páteře propojené s jógovu tématikou. Především se však naučíte minimalizovat chybné stereotypy, které často provádíme nevědomky. Závěr hodiny je věnován krátké relaxaci, kdy pomocí dechu a vizualizace obrátíme pozornost do sebe.

Kurz, úroveň 1-2

Cvičení je cílené pro ženy, které se chtějí správně věnovat svému tělu, jeho protažení po celém náročném dni, ať už s dětmi nebo v práci.  Začátek hodiny věnujeme protažení přetížených svalových skupin, které je tím správným počátkem pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému (dnes tak oblíbeného pojmu „CORE“). Helena klade důraz na aktivaci bránice jako hlubokého stabilizačního systému a na kvalitní oporu o končetiny. Zaměřuje se také na aktivací pánevního dna a stažení diastázy po porodu. Na lekcích budete využívat pomůcky (bolstery, bloky, pásky, deky) tak, abyste správně nastavili tělo a udrželi napřímenou pozici. Vzhledem k počtu cvičících se Helena může věnovat každé ženě individuálně tak, aby lekci zvládla. Závěr hodiny je věnován krátké relaxaci, kdy pomocí dechu a vizualizace obrátíte pozornost do sebe. Helča by ženám ráda ukázala, že cvičením můžeme pomoci zlepšit nejen náš fyzický zevnějšek, ale dosáhnout tak lepšího pocitu ze sebe sama.

Kurz, úroveň 1-2

Jóga pro zdravá záda je ideální aktivitou jak podpořit své tělo v kondici, je prevencí i terapií fyzických a psychických obtíží. Potkáte se s pozicemi, ásanami z pohledu různých jógových směrů s oporou ve fyzioterapeutickém jógovém přístupu. Lekce je vhodná pro lidi se sedavým zaměstnáním i pro sportovce a výkonnostně nastavené jedince. Technika má přednost před rychlostí. Cílem hodin je cítit se ve svém těle dobře při každodenních činnostech, naučit se uvolnit případné napětí, uvědomění sám sebe a svého těla. Lekce Fyzio jógy bere Helena ze svého fyzioterapeutického pohledu. Klade důraz na aktivaci bránice jako hlubokého stabilizačního systému a na kvalitní oporu o končetiny. Na lekcích budete využívat pomůcky (bolstery, bloky, pásky, deky) tak, abyste správně nastavili tělo a udrželi napřímenou pozici. Závěr hodiny je věnován krátké relaxaci, kdy pomocí dechu a vizualizace obrátíme pozornost do sebe.

Kurz, úroveň 1-2

Semi privátní lekce s fyzioterapeutkou, neboli osobní trénink ve dvou nebo menší skupině. Pokud dáváte přednost individuálnímu přístupu, nebo chcete míst jistotu, že provedené pozice děláte správně, je pro Vás tato lekce ideální. Můžete se domluvit s partnerem, kolegou nebo kamarádkou. Náplň lekce je připravena dle Vašich přání, potřeb a cílů. Od rehabilitačních,  preventivně zdravotních, až po speciální požadavek “funkčního” cvičení. Může být také vhodnou formou cvičení pro děti nebo juniory s podobným typem vadného držením těla (skoliozy apod.), kdy je důležité dodržování přesné techniky cvičení. 

Účast 2 klientů – cena 350 Kč/os. Na lekci je nutná účast obou klientů, v případě že se dostaví pouze jeden klient, bude mu účtována cena privátní lekce / MINI SKUPINA – cena 300 Kč/os. Účast minimálně 3 a maximálně 5 klientů /  MALÁ SKUPINA – cena 250 Kč/os. Účast minimálně 6 a maximálně 9 klientů. 

Jin jóga je velice pomalý styl jógy, který vychází z Hatha jógy. V jednotlivých pozicích se zůstává 3, 5 nebo i 10 minut. Díky tomu má tělo (a také mysl) prostor na uvolnění a důkladné protažení. 

Jinovou praxí Vás provede Jana. Díky jejímu klidnému přístupu, jemné hudbě a vonným olejům zažijete opravdové zpomalení. Pro větší uvolnění se na lekcích používají bolstery, bločky a pásky, aby se Vaše tělo cítilo v dané pozici, co nejpohodlněji.

Otevřené lekce: úterý 19:00 – 20:30, úroveň 1,2

Jógou k harmonii. Cesta k emoční vyrovnanosti, klidné mysli a pružnému tělu pomocí jógové praxe. Pro člověka je přirozený stav klidu a radosti.
Náš klid je často narušovaný nejrůznějšími vlivy. Původce nerovnováhy nebývají ani tak vnější události, ale špatný názorový postoj, nebo vnitřní emoční konflikt. Přitom kvalita mysli a emočního prožívání určují kvalitu našeho života. Obojí dokážeme pozitivně ovlivnit pomocí jógových technik. Díky tomu můžeme dosáhnout vnitřní rovnováhy, spokojenosti a radosti. Prvním krokem na cestě k ozdravení je přijmout zodpovědnost za stav své mysli a emočního prožívání. Jóga je v tomto ohledu praktický systém, který učí, jak přistupovat k tělu a mysli, uzdravit je a integrovat. Naučme se zklidnit, když jsme rozrušení, nebo povzbudit, pokud jsme skleslí. V kurzu se seznámíte s vybranými ásanami, jógovými sestavami, dechovými cvičeními a relaxacemi, které vedou k emoční vyrovnanosti. Díky ní jsme více tolerantní, máme lepší fyzické zdraví i fungující vztahy. Cílem kurzu je jeho účastníkům pomoci, aby byli v souladu se sebou i s okolním světem a žilo se jim lépe.

 Kurz, úroveň 1-2

Jóga pro batolata je určená dětem ve věku od 2 do 3 let a jejich rodičům. Lucie Vás a Vaše děti provede hravou a zábavnou lekcí, při které si užijete všichni. Cvičit budete společně s dítětem. Takto společně strávený čas přirozeně prohlubuje vztah rodiče a dítěte a jejich vzájemný respekt a důvěru. Vraťte se na chvíli do dětských let, děti vám ukážou jak na to.

Pravidelný kurz pro děti s rodiči: pondělí 9 – 10 hodin, úroveň 1

Jógování ve dvou je zábava! Pojďte strávit společný čas s Vašimi dětmi. Protáhnete si celé tělo, zasmějete se společně a prostě si to celé užijete. Společně budeme vytvářet jógové příběhy, hrát hry a zaměříme se i na klasické základní jógové asány – jóga s dětmi je prostě různorodá. 

Pravidelný kurz pro děti s rodiči: úterý 15 – 16 hodin, úroveň 1

Jóga pro děti je určená dětem ve věku 3 až 6 let. Kurz je koncipován tak, aby si ho předškoláci užili bez rodičů. Děti se učí jednoduché jógové pozice hravou formou, pomocí příběhů a pohádek. Učí se také správně dýchat a prohlubuje se jejich soustředění, rozvíjí se motorické dovednosti, fantazie a tvořivost. To všechno pod vedením zkušené lektorky Heleny.

Pravidelný kurz pro děti bez rodičů: středa 16 – 17 hodin, úroveň 1

Hraní, smích a pohyb naše děti milují. Hrou a pohybem poznávají sebe, své tělo, emoce i okolní svět. Lekce JógoHrátek vede lektorka Lenka, která ráda doprovází děti na jejich cestě za pružnějším tělem, zdravou myslí a objevováním svého dechu. JógoHrátky jsou plné hraní, básniček a zábavného cvičení. Odměnou je lepší koncentrace a radost z pohybu a pozitivní naladění.

Pravidelné kurzy pro děti (bez rodičů): úroveň 1

úterý 16 – 17 hodin, pro děti 3 – 6 let
úterý 17:30 – 18:30, pro děti 4 – 7 let 
čtvrtek 9 – 10 hodin, pro děti 2 – 4 let
čtvrtek 16:00 – 17:00, pro děti 6 – 8 let (první třída)
pátek 9:45 – 10:45, smíšená skupina

 

Na Dynamické józe s Janou Blahutovou posílíte nejen své tělo, ale i ducha. Přesto nejde o výkonnostní cvičení. Jana dbá na to, abyste prožili balanc mezi posílením svých svalů a jejich uvolněním. Užijte si vyladěnou lekci, doplněnou o pečlivě vybranou hudbu. Ani na této lekci nechybí závěrečná shavasana. 

Otevřené lekce: úterý 16 – 17 hodin, úroveň 2,3

Nalaďte se na sebe a své miminko. Alice Vás provede vhodnými dechovými technikami, jógovou praxí a relaxací. Naučíte se uvolňovat nejen tělo, ale i mysl. Jóga je metoda, jak si užít těhotenství a připravit se na porod.

Lekce jsou vhodné od ukončeného 12. týdne těhotenství.

Otevřené lekce: středa 17:15 – 18:30, úroveň 1,2

Naše tělo, dech i mysl si zaslouží odpočinout. Po většinu dne jsme v akci a sympatický nervový systém funguje na plné obrátky. Abychom mohli pocítit zdraví a harmonii v těle, je potřeba dát prostor také parasympatickému systému – úplné relaxaci a uvolnění. Dovolte si zpomalit, zastavit se. Naučte se, jak se uvolnit – nejen tělo, ale také mysl. 

Restorativní jóga si dává za úkol celkové uvolnění těla. Na lekcích se naučíte odpočívat pomocí bolsteru, bloku, dek i pásků. Jednoduše pomůžeme tělu k úplné relaxaci, kterou navíc můžeme podpořit aromaterapii a hudbou.

Otevřené lekce

Ponořte se do svého dechu a uvolněte svou mysl. Jana Vás provede kurzem, ve kterém se naučíte správně dýchat. Bude dostatek prostoru pro základní i pokročilejší dechové techniky pod vedením naší zkušené lektorky. 

Jana Vás provede pomocí jemné hudby a vůní také relaxací. Vyzkoušíte si různé techniky a naučíte se je využívat i mimo jógovou podložku.

Uzavřený kurz: středa 17:15 – 18:15, úroveň 1,2

Čchi kung je čínské starobylé zdravotní cvičení pro dlouhověkost a v pokročilých formách vedoucí k nesmrtelnosti. 

Hana Vás provede jednou z nejhezčích sestav čchi kungu, která nedělá problém ani úplným začátečníkům. Jejím tématem je Cesta člověka. Má v sobě hluboký příběh, jehož jednotlivé vrstvy se s postupem cvičení každému odkrývají. V lekcích bude prostor i na krátké meditace, sdílení a aktivaci energetických bodů a drah. Velmi dobře působí na celkový zdravotní a psychický stav.

 

Uzavřený kurz: čtvrtek 17:45 – 19:15, úroveň 1,2

Tato lekce je určena všem věčným začátečníkům, nesmělým, méně pohyblivým i věkem zralejším zájemcům.

Pokud se potřebujete uvolnit a naladit sami na sebe po náročném dni nebo po jakémkoli náročné životní situaci, je tato lekce určena právě Vám. Každá tato lekce bude jedinečná. Na každé této lekci se naučíte něco nového z jógového světa. Zároveň ale nebudeme nikam spěchat. Lekce není fyzicky náročná.

 

Otevřené lekce: čtvrtek 16:45 – 18:00, úroveň 1

Kurz Hatha jógy s Alicí je vhodný jak pro začínající jogíny, tak pro ty z Vás, kteří si chcete osvěžit základy jógové praxe. Dozvíte se o teoreticky a především prakticky o dechových technikách – pránájámě, jógových pozicích – ásánách a naučíte se různé druhy relaxace. Kurz je koncipován v poklidném duchu bez tlaku na výkon a ambicích obsáhnout vše. 

Jóga je celoživotní cesta.

 

Kurz, úroveň 1, 2

Plynutí pohybu v dechu.

Lekce je dynamičtější, nebude chybět úvodní pranayama, asany navázané harmonicky jedna na druhou v krátké série, které si několikrát zopakujete.

 

Otevřené lekce: středa 17:30 – 18:45 

Relaxace a dechová cvičení. Program zaměřený zejména na relaxaci a uvolnění těla. Vhodný pokud nehledáte nic pohybově náročného a chcete si skutečně odpočinout, vydechnout a užít si sami sebe. Za pomocí dechu se budeme učit jak prohlubovat klid a ztišení mysli, budeme prozkoumávat náš dech, ukazovat si různé možnosti, jak pracovat s dechem pro zklidnění či regeneraci těla. Zaměříme se na relaxaci, relaxační a meditační způsoby uvolnění, budeme si užívat relaxaci samotnou za pomocí hudby a meditačních příběhů, budeme se učit navazovat kontakt s našim podvědomím a moudrostí našeho těla, jako průvodce pro náš šťastnější a celistvější život a jeho porozumění.

 Kurz, úroveň 1 

Naslouchejte svému tělu a respektujte jeho impulzy nejen na jógové podložce.

Potřebujete poradit s výběrem lekce?
Moc rády Vám pomůžeme. Neváhejte nám napsat:
info@jogovyatelierluna.cz