Lekce

Vyberte si u nás to, co rezonuje s vaším tělem, myslí i duší

Úroveň lekcí:

1 – S JÓGOU (ZASE) ZAČÍNÁM, lekce jsou vhodné pro začátečníky
2 – VÍM, CO JE PES HLAVOU DOLŮ, lekce jsou vhodné pro mírně pokročilé jogíny a jogínky
3 – PSA HLAVOU DOLŮ ZVLÁDNU LEVOU ZADNÍ, lekce jsou vhodné pro zdatné jogíny a jogínky

Vyhovuje vám spíše časová flexibilita a rádi zkoušíte? Dopřejte si naše otevřené lekce. Na jednotlivé lekce se můžete hlásit zvlášť a můžete tak vyzkoušet různé styly jógy i lektory. Pokud Vám Váš program nedovoluje navštěvovat lekce pravidelně, tak právě otevřené lekce jsou pro Vás.

Máte rádi pravidelný rytmus a chcete se do jógy ponořit do hloubky? Zveme Vás do našich pravidelných kurzů. Jedná se o ucelený koncept, ve kterém Vás zkušené lektorky provedou krok za krokem. Jednotlivé lekce na sebe navazují a díky tomu můžete svou jógové praxi pokročit dál. 

Hatha jóga vychází z tradičního přístupu k praxi jógy. Lekcí Vás provede Jana Blahutová s citem, respektem k odlišnostem každého jedince a hlavně s úsměvem. Jančiny lekce Vám nabídnou klid, ale zároveň můžete posouvat své hranice.

Jana ráda vybírá příjemnou hudbu,tak, aby jemně působila na tělesné vibrace. Plynulá praxe s důrazem na dýchání a občas delší výdrže v asánach rozproudí vaši energii. Janiným přáním je, abyste odcházeli v harmonii, a proto klade důraz na závěrečné zklidnění.

Otevřená lekce: pondělí a středa 18:45 – 20:00, úroveň 2,3
Pravidelný kurz: pondělí 17:15 – 18:30, úroveň 1

Na lekci Flow jógy s Lenkou budete plynout pohybem, ladit dech i asány. Lekce je dynamičtější. Můžete si užít kombinaci silových pozic i ale momentů spočinutí. Na závěr lekce nechybí relaxace. Lenka klade důraz na to, abyste během lekce našli cestu k sobě.

Otevřená lekce: středa 6:30 – 7:30, úroveň 2,3
Pravidelný kurz pro pokročilé: úterý 17:15 – 18:30, úroveň 2,3
Pravidelný kurz: čtvrtek 18:00 – 19:15, úroveň 1,2

Potřebujete prostě zpomalit? Klidná jóga pro vedením Alice je o naladění na svůj dech, uvolnění těla a zrelaxovaní mysli. Užijte si čas pro sebe, kdy nemusíte spěchat. Naučíte se jemné jógové techniky, se kterými si můžete zpříjemnit každý den.


Otevřené lekce: středa 16:00 – 17:00, úroveň 1,2

Na lekci Shiva Shakti flow s Janou Vykoukalovou budete plynout na vlně dechu z pozice do pozice. Jednou Vás čeká dynamická lekce silná jako záře slunce, jindy jemná flow hladící jako klidný svit luny. Občas se v nějaké z pozic můžete zastavit na trochu déle.

Lekce jsou hravé a rozmanité jako život sám. Ten je Janče největší inspirací, takže každá lekce může být malým příběhem postaveným na určité vůni, náladě, symbolu či roční době. Můžete se těšit na propojení tisíce let starých poznatků a tradičních postupů jógy s improvizací, pečlivě vybraným playlistem, meditací a různými voňavými olejíčky. 

Otevřené lekce: pondělí 17:00 – 18:15 a pátek 6:45 – 7:45, úroveň 2,3

Lekce Chi-tonningu využívá prvků jógy, pilates a strečinku. Na začátku lekce se s Lenkou dynamicky zahřejete díky hudbě arfických bubnů. Postupně se během lekce rozvíjí pružnost, síla i koncentrace díky dynamickým variacím pozdravu slunce a asánám. Chi-tonning pracuje také na síle středu těla. Po lekci ucítíte protažení páteře, uvolněné klouby a zároveň stabilitu. Ladné pohyby a krásná hudba působí velmi pozitivně na mysl i tělo.


Otevřené lekce: čtvrtek 19:30 – 20:30, úroveň 2,3

Lekce Fyzio jógy bere Helena ze svého fyzioterapeutického pohledu. Klade důraz na aktivaci bránice jako hlubokého stabilizačního systému a na kvalitní oporu o končetiny. Na lekcích budete využívat pomůcky (bolstery, bloky, pásky, deky) tak, abyste správně nastavili tělo a udrželi napřímenou pozici. Závěr hodiny je věnován krátké relaxaci, kdy pomocí dechu a vizualizace obrátíme pozornost do sebe.

První kurz je zaměřený pro sportovce a výkonnostně nastavené jedince. Druhý kurz je podobný, ale se zaměřením na maminky či lidi, kteří se chtějí dostat do kondice nebo zlepšit svůj zdravotní stav. 

Pravidelné kurzy:
pátek 8:30 – 9:30 pro sportovce, úroveň 2, 3
pátek 9:45 – 10:45 pro kondici, úroveň 1

Jin jóga je velice pomalý styl jógy, který vychází z Hatha jógy. V jednotlivých pozicích se zůstává 3, 5 nebo i 10 minut. Díky tomu má tělo (a také mysl) prostor na uvolnění a důkladné protažení. 

Jinovou praxí Vás provede Jana. Díky jejímu klidnému přístupu, jemné hudbě a vonným olejům zažijete opravdové zpomalení. Pro větší uvolnění se na lekcích používají bolstery, bločky a pásky, aby se Vaše tělo cítilo v dané pozici, co nejpohodlněji.

Otevřené lekce: úterý 19:00 – 20:30, úroveň 1,2

Jóga pro batolata je určená dětem ve věku od 2 do 3 let a jejich rodičům. Lucie Vás a Vaše děti provede hravou a zábavnou lekcí, při které si užijete všichni. Cvičit budete společně s dítětem. Takto společně strávený čas přirozeně prohlubuje vztah rodiče a dítěte a jejich vzájemný respekt a důvěru. Vraťte se na chvíli do dětských let, děti vám ukážou jak na to.

Pravidelný kurz pro děti s rodiči: pondělí 9 – 10 hodin, úroveň 1

Jógování ve dvou je zábava! Pojďte strávit společný čas s Vašimi dětmi. Protáhnete si celé tělo, zasmějete se společně a prostě si to celé užijete. Společně budeme vytvářet jógové příběhy, hrát hry a zaměříme se i na klasické základní jógové asány – jóga s dětmi je prostě různorodá. 

Pravidelný kurz pro děti s rodiči: úterý 15 – 16 hodin, úroveň 1

Jóga pro děti je určená dětem ve věku 3 až 6 let. Kurz je koncipován tak, aby si ho předškoláci užili bez rodičů. Děti se učí jednoduché jógové pozice hravou formou, pomocí příběhů a pohádek. Učí se také správně dýchat a prohlubuje se jejich soustředění, rozvíjí se motorické dovednosti, fantazie a tvořivost. To všechno pod vedením zkušené lektorky Heleny.

Pravidelný kurz pro děti bez rodičů: středa 16 – 17 hodin, úroveň 1

Hraní, smích a pohyb naše děti milují. Hrou a pohybem poznávají sebe, své tělo, emoce i okolní svět. Lekce JógoHrátek vede lektorka Lenka, která ráda doprovází děti na jejich cestě za pružnějším tělem, zdravou myslí a objevováním svého dechu. JógoHrátky jsou plné hraní, básniček a zábavného cvičení. Odměnou je lepší koncentrace a radost z pohybu a pozitivní naladění.

Pravidelné kurzy pro děti (bez rodičů): úroveň 1

úterý 16 – 17 hodin, pro děti 3 – 6 let
úterý 17:30 – 18:30, pro děti 4 – 7 let 
čtvrtek 9 – 10 hodin, pro děti 2 – 4 let
čtvrtek 16:00 – 17:00, pro děti 6 – 8 let (první třída)
pátek 9:45 – 10:45, smíšená skupina

 

Na Dynamické józe s Janou Blahutovou posílíte nejen své tělo, ale i ducha. Přesto nejde o výkonnostní cvičení. Jana dbá na to, abyste prožili balanc mezi posílením svých svalů a jejich uvolněním. Užijte si vyladěnou lekci, doplněnou o pečlivě vybranou hudbu. Ani na této lekci nechybí závěrečná shavasana. 

Otevřené lekce: úterý 16 – 17 hodin, úroveň 2,3

Nalaďte se na sebe a své miminko. Alice Vás provede vhodnými dechovými technikami, jógovou praxí a relaxací. Naučíte se uvolňovat nejen tělo, ale i mysl. Jóga je metoda, jak si užít těhotenství a připravit se na porod.

Lekce jsou vhodné od ukončeného 12. týdne těhotenství.

Otevřené lekce: středa 17:15 – 18:30, úroveň 1,2

Ponořte se do svého dechu a uvolněte svou mysl. Jana Vás provede kurzem, ve kterém se naučíte správně dýchat. Bude dostatek prostoru pro základní i pokročilejší dechové techniky pod vedením naší zkušené lektorky. 

Jana Vás provede pomocí jemné hudby a vůní také relaxací. Vyzkoušíte si různé techniky a naučíte se je využívat i mimo jógovou podložku.

Uzavřený kurz: středa 17:15 – 18:15, úroveň 1,2

Čchi kung je čínské starobylé zdravotní cvičení pro dlouhověkost a v pokročilých formách vedoucí k nesmrtelnosti. 

Hana Vás provede jednou z nejhezčích sestav čchi kungu, která nedělá problém ani úplným začátečníkům. Jejím tématem je Cesta člověka. Má v sobě hluboký příběh, jehož jednotlivé vrstvy se s postupem cvičení každému odkrývají. V lekcích bude prostor i na krátké meditace, sdílení a aktivaci energetických bodů a drah. Velmi dobře působí na celkový zdravotní a psychický stav.

 

Uzavřený kurz: čtvrtek 17:45 – 19:15, úroveň 1,2

Tato lekce je určena všem věčným začátečníkům, nesmělým, méně pohyblivým i věkem zralejším zájemcům.

Pokud se potřebujete uvolnit a naladit sami na sebe po náročném dni nebo po jakémkoli náročné životní situaci, je tato lekce určena právě Vám. Každá tato lekce bude jedinečná. Na každé této lekci se naučíte něco nového z jógového světa. Zároveň ale nebudeme nikam spěchat. Lekce není fyzicky náročná.

 

Otevřené lekce: čtvrtek 16:45 – 18:00, úroveň 1

Plynutí pohybu v dechu.

Lekce je dynamičtější, nebude chybět úvodní pranayama, asany navázané harmonicky jedna na druhou v krátké série, které si několikrát zopakujete.

 

Otevřené lekce: středa 17:30 – 18:45 

Naslouchejte svému tělu a respektujte jeho impulzy nejen na jógové podložce.

Potřebujete poradit s výběrem lekce?
Moc rády Vám pomůžeme. Neváhejte nám napsat:
info@jogovyatelierluna.cz