Lekce

připravily jsme pro vás širokou nabídku lekcí. vybírejte právě zde:

Úroveň lekcí:

1 – S JÓGOU (ZASE) ZAČÍNÁM, lekce jsou vhodné pro začátečníky
2 – VÍM, CO JE PES HLAVOU DOLŮ, lekce jsou vhodné pro mírně pokročilé jogíny a jogínky
3 – PSA HLAVOU DOLŮ ZVLÁDNU LEVOU ZADNÍ, lekce jsou vhodné pro zdatné jogíny a jogínky

Vyhovuje vám spíše časová flexibilita a rádi zkoušíte? Dopřejte si naše otevřené lekce. Na jednotlivé lekce se můžete hlásit zvlášť a můžete tak vyzkoušet různé styly jógy i lektory. Pokud Vám Váš program nedovoluje navštěvovat lekce pravidelně, tak právě otevřené lekce jsou pro Vás.

Máte rádi pravidelný rytmus a chcete se do jógy ponořit do hloubky? Zveme Vás do našich pravidelných kurzů. Jedná se o ucelený koncept, ve kterém Vás zkušené lektorky provedou krok za krokem. Jednotlivé lekce na sebe navazují a díky tomu můžete ve své jógové praxi pokročit dál. 

Hatha jóga vychází z tradičního přístupu k praxi jógy. Lekcí Vás lektorka provede s citem, respektem k odlišnostem každého jedince a hlavně s úsměvem. Lekce Vám nabídnou klid, ale zároveň můžete posouvat své hranice. Na lekci se pracuje s příjemnou hudbou, tak, aby jemně působila na tělesné vibrace. Plynulá praxe s důrazem na dýchání a občas delší výdrže v asánach rozproudí Vaši energii. Cílem lekce je, abyste odcházeli v harmonii, a proto kladen důraz na závěrečné zklidnění a relaxaci. Ta uvolní tělo i mysl a zajistí zdravý spánek.

Otevřená lekce: Pondělí 19:00 – 20:15, úroveň 2,3

Pravidelný kurz:  Středa 17:30 – 18:45, úroveň 2                                                                           Čtvrtek 19:00 – 20:30, úroveň 3

Chcete- li začít s jógou, vpustit ji do života. Naučit a dozvědět se, co vše je potřeba. Tak toto je pro vás ta správná příležitost. Nenásilně a pomalu se budete seznamovat s touto krásnou filozofií. Různé techniky dechu, cvičení, relaxování atd. Vhodné pro všechny. Hlavně pro Vás, kteří potřebujete zpomalit a dostat se do větší harmonie. Nebo naopak se rozhýbat a objevit v sobě skryté možnosti.

Pravidelný kurz:

Pondělí 16:00 – 17:15, úroveň 1

Na lekci Živé Flow jógy se s lektorkou zaměříme na ucelenější přístup na naší cestě k sobě, k životu i k józe. Vneseme do svého života vědomý pohyb, práci s dechem. Lektorka Vás bude vybízet k tomu, ať vše, co se naučíme v pohybu a na podložce aplikujete také v životě a každodenních činnostech. Budete se zaměřovat na asány, dech, ale hlavně jejich soulad. Lekce je ženská, plynulá a po zahřátí dynamičtější.
Lektorka klade důraz na vnímání sebe, svých pocitů, prožitků a signálů těla. Na naladění a cestě k sobě používá hudbu, jógové texty, ale i básně nebo vonné oleje. V průběhu lekce si můžete užít kombinaci silových pozic i ale momentů spočinutí. A na závěr nás čeká relaxace i meditační techniky. Lekce, kde se klade důraz na to, abychom našli cestu k sobě nejen na podložce, ale i mimo ni.

Pravidelný kurz:

Úterý 17:30 – 18:45, úroveň 2-3

Dynamické cvičení rehabilitačního charakteru s prvky jógy, pilates a stretchingu s plynulými přechody. Na začátku lekce se s lektorkou dynamicky zahřejete pomocí jednoduchých pohybových variací za doprovodu afrických bubnů či jiné živé hudby. Postupně se během lekce rozvíjí pružnost, síla i koncentrace díky dynamickým variacím pozdravu slunce a dalším vloženým asánám. Chi-tonning pracuje také na síle středu těla. Po lekci ucítíte protažení páteře, uvolněné klouby a zároveň stabilitu. Ladné pohyby a krásná hudba působí velmi pozitivně na mysl i tělo.

Otevřené lekce:

Úterý 19:00 – 20:00, úroveň 2, 3

Na lekci se s lektorkou zaměříte na zdravé provedení asán, dechová cvičení i relaxaci. Společně vneseme do svého života vědomý pohyb, práci s dechem a začleníme jógu do své každodenní rutiny. Lektorka Vás bude vybízet k tomu, ať vše, co se naučíte v pohybu a na podložce aplikujete také v životě a každodenních činnostech. Budete se zaměřovat na asány, dech, ale hlavně jejich soulad. Lekce je jemná, plynulá a po zahřátí dynamičtější. Lektorka na kurzu klade důraz na vnímání sebe, svých pocitů, prožitků a signálů těla. Na naladění a cestě k sobě používá hudbu, jógové texty, ale i básně nebo vonné oleje. V průběhu lekce si můžete užít kombinaci silových pozic i ale momentů spočinutí. A na závěr nás čeká relaxace i meditační techniky.

Pravidelný kurz:

Středa 19:00 – 20:15, úroveň 1,2

Chcete se ráno nastartovat a rozhýbat? Ranní lekce vhodná i pro začátečníky i pokročilejší. Na lekci rozproudíme energii v těle a naladíme se na náš den. Lekce je pokaždé jiná a rozmanitá, jako naše rána:)) Někdy dynamická, jindy zase silovější nebo protahovací. Na závěr lekce nechybí relaxovace. Především však budeme na cestě k sobě. 

Otevřené lekce:

Středa 8:15 – 9:15, úroveň 1-2

Pátek 7:30 – 8:30, úroveň 1-2

Lekce Fyzio jógy kombinuje prvky vývojové kineziologie, která klade důraz na stabilizaci a napřímení těla, s prvky jógové praxe, kdy si osvojíte základní jógové pozice ve správném provedení. Lekce je vedena z fyzioterapeutického pohledu. Lektorka klade důraz na aktivaci bránice jako hlubokého stabilizačního systému a na kvalitní oporu o končetiny. Na lekcích budete využívat pomůcky (bolstery, bloky, pásky, deky) tak, abyste správně nastavili tělo a udrželi napřímenou pozici. V rámci lekce praktikujete i dechová cvičení, která doplňují jógové techniky pránajámy a moderní techniky v oblasti dechové rehabilitace. Závěr hodiny je věnován krátké relaxaci, kdy pomocí dechu a vizualizace obrátíme pozornost do sebe. Lekce je vhodná jako prevence, tak i léčba bolesti na pohybovém aparátu. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro muže i ženy, pro mladší i starší.

Pravidelný kurz:

Úterý 16:00 – 17:15, úroveň 1-2

Pátek 8:45 – 9:45, úroveň 1-2

Načerpejte energii a užijte si jógu i aromaterapii. Tělo i mysl se krásně uvolní a domů půjdete skvěle naladění i provonění. Jemná hudba, příjemné cvičení a vonné oleje. Zažijete opravdové zpomalení. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro muže i ženy, pro mladší i starší.

Otevřené lekce:

Neděle 18:30 – 20:00, úroveň 1-2

Hravá Vinyasa je aktivní meditací v pohybu. Kombinuje různé styly jógy, které společně vytváří jeden plynule navazující celek. Vychází z hatha jógy a vinyasy. Lekce začíná meditací a přes dechová cvičení se dostáváme k pozdravům slunci, následují delší výdrže v pozicích, které nás připravují na flow. To je kombinace pozic, mezi kterými proplouváme vědomě, s dechem a plnou koncentrací. Na lekci zahřejeme a protáhneme kompletně celé tělo. Očekávat můžete kreativní sekvence, výzvy, výdrže, balance i pečlivě vybraný playlist, který nás odpojí od každodenního života a odnese daleko za vlastní limity. Tato lekce je fyzicky náročnější. V této lekci se protáhnete, zaposilujete a také se trochu zapotíte. Každá z těchto lekcí je jiná a vyvíjí se společně se studenty. Lekce je vhodná pro ty, kteří už někdy byli na lekci jógy a znají základní jógové pozice.

Otevřené lekce:

Čtvrtek 16:15 – 17:15, úroveň 1-2

Tato lekce jógy v sobě zahrnuje jemný přístup k tělu. Na lekci se učíme ovládat dech a využívat dechové techniky. Vždy se jemně rozcvičíme a poté se věnujeme práci s tělem skrze ásány, v podstatě v těch nejzákladnějších verzích a pomalu, tak aby bylo možné se spíše energeticky uvolnit, než zatížit. Pokud se chcete praxi jógy věnovat denně, anebo vícekrát v týdnu, doporučuji zařadit i tuto jemnou praxi. Lekce je vhodná i pro začátečníky.

Lekci pro Vás připravujeme.

Prkno, chaturanga, pes hlavou nahoru, pes hlavou dolů. Na této lekci nás samozřejmě čeká i tento opakující se vinyasový přechod, ovšem v klidném tempu a méně náročném provedení. Stavět na něj budeme další pozice do klidných jógových flow, tak abychom mohli plně vnímat každý nádech i výdech, tak abychom se v těle ukotvili, protáhli ho, posílili a cítili se v něm dobře.

Otevřené lekce:

Pondělí 17:30 – 18:45, úroveň 1-2

Jin jóga je velice pomalý styl jógy, který vychází z Hatha jógy. V jednotlivých pozicích se zůstává 3, 5 nebo i 10 minut. Díky tomu má tělo (a také mysl) prostor na uvolnění a důkladné protažení. Jinovou praxí Vás provede lektorka, jejíž klidný přístup, jemná hudba a vonné oleje napomáhají tělu i mysli se uvolnit. Af zažijete opravdové zpomalení. Pro větší pohodlí se na lekcích používají bolstery, bločky a pásky, aby se Vaše tělo cítilo v dané pozici, co nejkomfortněji.

Otevřené lekce:

Neděle 18:30 – 20:00, úroveň 1-2

Jóga pro děti je určená dětem ve věku 3 až 9 let. Lekce je koncipována tak, aby si ji děti užily bez rodičů. Učí se jednoduché jógové pozice hravou formou, pomocí příběhů a pohádek. Učí se také správně dýchat a prohlubuje se jejich soustředění, rozvíjí se motorické dovednosti, fantazie a tvořivost. To všechno pod vedením zkušené lektorky, maminky i učitelky Lucky.

Hraní, smích a pohyb naše děti milují. Hrou a pohybem poznávají sebe, své tělo, emoce i okolní svět.

Pravidelný kurz:

Úterý 15:00 – 15:55, úroveň 1-2

Dopřejte si společný čas se svým miminkem. Jóga pro maminky a miminka je uzpůsobená tak, abychom podpořili přirozený psychomotorický vývoj dítěte. Během lekce jsou nabízené aktivity přizpůsobené věku miminka. Interakce s maminkou posiluje pocit důvěry a rozvíjí komunikaci. A kontakt s ostatními dětmi motivuje k rozvoji a posiluje sociální kontakt. Mezi benefity lekce patří protažení tělíčka pro miminko, uvolnění těla i mysli pro mámu. Cvičení stimuluje proces trávení a pomáhá proti bolavému bříšku. Miminko se na lekci příjemně unaví a zrelaxuje. Co je dobré vědět? S sebou si na lekci vezměte deku pod miminko a vlastní jógamatku. Jednotlivé aktivity jsou dětem nabízeny, do ničeho je nenutíme a ani neočekáváme, že budou aktivně spolupracovat celou hodinu. Kdykoliv během lekce je možné děťátko nakojit. Na lekci neočekáváme, že bude ticho a klid, naopak pláč a křik bereme jako komunikační nástroj miminka stejně jako smích a vrnění.

Pravidelný kurz:  Úterý 9:00 – 10:00, úroveň 1                                                                               Úterý 10:30 – 11:30, úroveň 1

Přijďte rozkvést! Čeká na Vás 75 minut laděné flow jógy a brunch. Bude něco sladkého i slaného, ovoce i zelenina, káva i čaj. Výběrovou kávou a sladkými dobrotami nás potěší Máma mele kafe a TroubleBaker. Spojení jógy a skvělé pomalé snídaně, kterou pro Vás připravíme s láskou. To je nádherný sobotní start.

Otevřené lekce:

Sobota 8:15 – 9:45 lekce, pak občerstvení, úroveň 1-2

Lekce pro sílu, rozvahu i kondici. Pánové, muži, džentlmeni zveme Vás na jógu pro chlapy. Odhoďte předsudky, jóga není doménou  jen žen. Vy, muži, v sobě máte přirozenou disciplínu a vytrvalost, proto můžete rozvíjet svoji sílu. Jóga je ideálním doplňkem posiloven a kompenzací jak sedavého způsobu života, tak stresujícího prostředí podnikání a zaměstnání. Kdo je pružný na těle je i pružný v myšlení. Jóga pro Vás, chlapy proto může být i fyzicky náročnější a klade za cíl vybudovat správné svalové napjetí a rovnovážnou mysl.

A proč? Pro rozvoj kondice, síly, vytrvalosti, rozvoj umění regenerace a uvolnění, celkové ozdravení těla, posílení psychiky, zacházení s emocemi, sebepoznávání.

Pravidelný kurz:

Čtvrtek 17:30 – 18:45, úroveň 2-3

Nalaďte se na sebe a své miminko. Lektorka Vás provede vhodnými dechovými technikami, jógovou praxí a relaxací. Naučíte se uvolňovat nejen tělo, ale i mysl. Jóga je metoda, jak si užít těhotenství a připravit se na porod.

Lekce jsou vhodné od ukončeného 12. týdne těhotenství.

Otevřené lekce:

Středa 16:00 – 17:15, úroveň 1

Přijímat dotek je pro miminko stejně silná potřeba jako přijímat potravu. Ucelený kurz „Masáže miminek“ vedený zkušenou fyzioterapeutkou a maminkou 5 dětí se kromě masáží zaměřuje i na harmonický psychomotorický vývoj, citlivě vzhledem k intuici mámy. Něžnými doteky nedáváte svému miminku pouze lásku a bezpečí, ale techniky a postupy, které se při masáži používají, příznivě ovlivňují zdravotní stav a přinášejí uvolnění, stejně jako u jiných druhů fyzioterapeutické péče o tělo. Naučíte se jemně a bezpečně manipulovat se svým miminkem. Užijtete si také básničky, které masáže rytmicky provázejí. Zabrousíte i do aromaterapie a upevníte svůj vztah k miminku. Nasdílíte své radosti i těžkosti v bezpeční dalších maminek. 

A kdy je ideální věk? Nejlépe po šestinedělí. Některé maminky, to dokonce zvládají už v šestinedělí. Je to velice individuální. Vhodný je věk, než se miminko začne plazit. Ideální věk je 1. měsíc až 6. měsíc. Ale i starší miminka si to užijí. Stačí když ještě zvládnou 10 minut poležet. A není jejich jediným cílem pořád utíkat mamince :-).

Prvaidelný kurz:

Čtvrtek 9:30 – 10:30, úroveň 1

Naslouchejte svému tělu a respektujte jeho impulzy nejen na jógové podložce.

Potřebujete poradit s výběrem lekce?
Moc rády Vám pomůžeme. Neváhejte nám napsat:
info@jogovyatelierluna.cz