Otevřené lekce

Vyhovuje vám spíše časová flexibilita a rádi zkoušíte? Dopřejte si naše otevřené lekce. Na jednotlivé lekce se můžete hlásit zvlášť a můžete tak vyzkoušet různé styly jógy i lektory. Pokud Vám Váš program nedovoluje navštěvovat lekce pravidelně, tak právě otevřené lekce jsou pro Vás.

Úroveň lekcí:

1 – s jógou (zase) začínám, lekce jsou vhodné pro začátečníky

2 – vím, co je pes hlavou dolů, lekce jsou vhodné pro mírně pokročilé jogíny a jogínky

3 – psa hlavou dolů zvládnu levou zadní, lekce jsou vhodné pro zdatné jogíny a jogínky

HATHA JÓGA

Hatha jóga vychází z tradičního přístupu k praxi jógy. Lekcí Vás lektorka provede s citem, respektem k odlišnostem každého jedince a hlavně s úsměvem. Lekce Vám nabídnou klid, ale zároveň můžete posouvat své hranice. Na lekci se pracuje s příjemnou hudbu, tak, aby jemně působila na tělesné vibrace. Plynulá praxe s důrazem na dýchání a občas delší výdrže v ásánach rozproudí vaši energii. Cílem lekce je, abyste odcházeli v harmonii, a proto je kladen důraz na závěrečné zklidnění a relaxaci. Ta uvolní tělo i mysl a zajistí zdravý spánek.

Otevřená lekce: Čtvrtek 19:00-20:30, úroveň 2,3

JEMNÁ VINYASA JÓGA

Prkno, chaturanga, pes hlavou nahoru, pes hlavou dolů.
Na této lekci nás samozřejmě čeká i tento opakující se vinyasový přechod, ovšem v klidném tempu a méně náročném provedení. Stavět na něj budeme další pozice do klidných jógových flow, tak abychom mohli plně vnímat každý nádech i výdech, tak abychom se v těle ukotvili, protáhli ho, posílili a cítili se v něm dobře.

Otevřená lekce: Pondělí 16:00 – 17:15, úroveň 2

Chi-tonning

Dynamické cvičení rehabilitačního charakteru s prvky jógy, pilates a stretchingu s plynulými přechody.

Na začátku lekce se s lektorkou dynamicky zahřejete pomocí jednoduchých pohybových variací za doprovodu afrických bubnů či jiné živé hudby. Postupně se během lekce rozvíjí pružnost, síla i koncentrace díky dynamickým variacím pozdravu slunce a dalším vloženým asánám. Chi-tonning pracuje také na síle středu těla. Po lekci ucítíte protažení páteře, uvolněné klouby a zároveň stabilitu. Ladné pohyby a krásná hudba působí velmi pozitivně na mysl i tělo.

Otevřená lekce: Úterý, 19:00 – 20:00, úroveň 2-3

Jemná flow jóga

Tato hodina se ponese na vlně hravosti, lehkosti a radosti.
Na začátku lekce nebude chybět úvodní pranajáma, kde zaměříme pozornost k našemu vnitřnímu já
a naladíme se tak na asánovou praxi.
Po jemném úvodním protažení následuje praxe dynamická, někdy ale praxe klidnější, jindy zase silovější či naopak jemnější.
Skrze naši jógamatku budeme hledat společně rovnováhu, sílu, flexibilitu,
ale i schopnost překonávat sami sebe s jemností a laskavostí k sobě samým.
Skrze plynutí budeme otvírat prostor pro naše myšlenky, emoce, pocity, abychom se vrátili zpátky k sobě.
V rytmu našeho dechu a hudby proplujeme po energetické praxi vinyásy do uvolňující relaxace v šavásáně.

Lekce je vhodná pro jogíny, kteří se již s jógovou praxí setkali, ale i pro ty, kteří poprvé vstoupí na svou podložku.

See you in SHAVASANA.

Otevřené lekce: pátek 17:30-18:45, úroveň 1-2

Jóga startér

Chcete se ráno nastartovat a rozhýbat? Ranní lekce vhodná i pro začátečníky i pokročilejší. Na lekci rozproudíme energii v těle a naladíme se na náš den. Lekce je pokaždé jiná a rozmanitá, jako naše rána:)) Někdy dynamická, jindy zase silovější nebo protahovací. Na závěr lekce nechybí relaxovace. Především však budeme na cestě k sobě.

Otevřená lekce: Středa, 8:15 – 9:15, úroveň 1-2

Těhotenská jóga

Nalaďte se na sebe a své miminko. Lektorka Vás provede vhodnými dechovými technikami, jógovou praxí a relaxací. Naučíte se uvolňovat nejen tělo, ale i mysl. Jóga je metoda, jak si užít těhotenství a připravit se na porod.

Lekce jsou vhodné od ukončeného 12. týdne těhotenství.

Otevřené lekce: středa 16:00 – 17:15, úroveň 1

muž

Jóga pro děti

Jóga pro děti je určená dětem ve věku 3 až 9 let. Lekce je koncipována tak, aby si ji děti užily bez rodičů. Učí se jednoduché jógové pozice hravou formou, pomocí příběhů a pohádek. Učí se také správně dýchat a prohlubuje se jejich soustředění, rozvíjí se motorické dovednosti, fantazie a tvořivost. To všechno pod vedením zkušené lektorky, maminky i učitelky Lucky.

Hraní, smích a pohyb naše děti milují. Hrou a pohybem poznávají sebe, své tělo, emoce i okolní svět.

Úterý, 15:00 – 15:55, úroveň 1-2

Jin a jang jóga

Harmonizační lekce jógy.

Vycházím z Hatha jógy, tedy tradičního přístupu k józe. Během této lekce chci využívat prvky Jangové praxe – tedy dynamický přístup, protažení, aktivní dech pro aktivaci prány a energií v těle a zároveň prvky Jinové praxe – tedy jemnosti, klidu, uvolnění a zastavení se.

Každá lekce v sobě ponese oba principy k  vytvoření jednoty.

Otevřené lekce: Pondělí, 19:00-20:15, úroveň 2