Tým lUny

jóga pro nás není jen cvičení, jóga je naše poslání a životní styl

Jana Blahutová

Z Jany čiší klid, vyrovnanost a pohoda. Je to romantická duše.

Jogínka a srdce Ateliéru Luna.

V jógové praxi klade důraz na dech. V józe nachází pocit jistoty, stability, rovnováhu a odvahu uvěřit v lásku. A právě toto předává také na svých lekcích Hatha jógy, Jin jógy a dalších.

„Pokud uvěříme, vesmír nám ukáže cestu.“ JB

Lenka Kudělová Bednaříková

Lenka je živel.

Jogínka a tvůrčí duše Luny

Má spoustu energie a tu dokáže předat nejen svým úsměvem dál. Srze vlastní praxi, ať už na podložce, nebo v životě, se snaží jít s „FLOW“, radostí a otevřeným srdcem.​

„Mým přáním je, aby se lidé naučili vnímat sami sebe, reagovali na signály svého těla a prožívali čistou radost z pohybu a bytí.“ LKB

Jana Vykoukalová

Jana Vykoukalová

Jana miluje přírodu, psy všeho druhu, dobré kafe a dortíky, černý humor a jógu. Tu Janča objevila díky Erasmu v Německu a ze začátku to pro ni byla velká výzva (pro hamstringy i hlavu). Postupně se propracovala přes zvědavost, objevování a pravidelnost až ke studiu jógy a lektorování.

Jóga je pro ni radostí a stejně jako miluje vést lekce jógy, často a ráda si stoupá na jógamatku jako žák, aby si sama užila vlídného slova lektora, uvolnila se či inspirovala.

Helena Brandová

Hela je veselá, společenská a přemýšlivá o životě v souvislostech. Přes sport poznala
fyzioterapii a až uzrál čas, našla zalíbení také v józe.

Jógu vnímá jako dosažení rovnováhy mezi tělem a myslí.

„Chtěla bych nabídnout svůj pohled fyzioterapeuta a skloubit některé asány s prvky ontogenetického vývoje – tj. udržení centrovaných pozic v kloubech a osového nastavení páteře.“ HB

Marcela Gillová

Moje jméno je Marcela a ráda bych se Vám krátce představila. Jsem sestra, dcera, přítelkyně, kamarádka, milovnice zvířat a hlubokých diskuzí. V Luně bych Vám ráda nabídla možnost společně si zacvičit vinyásu neboli flow jógu a propojit tak vědomý pohyb a dech a také zapomenout na radosti a starosti každodenního života a chvíli jen tak být. Mě samotnou k józe přivedla kamarádka a brala jsem ji zprvu pouze jako fyzické cvičení. Zanedlouho jsem však zjistila, že samotný pohyb je jen jeden z mnoha benefitu, které jóga člověku přináší. Díky pravidelné praxi se mi podařilo uklidnit svou roztěkanou mysl, srovnat myšlenky a najít vnitřní klid. Budu velmi ráda když se na lekcích společně uvidíme a užijeme si čas věnovaný nám samotným a obyčejnému bytí.

Eliška Grossmannová

Eliška je milovník všeho živého a nadšená jogínka. V minulosti byla velký nadšenec a lektor kruhových tréninků a občas to promítne i do jógových pozic.
Byla v učení u indického učitele Kabira, který své žáky na dráhu instruktora pečlivě připravil a své žáky nazývá novodobými jogíny. Pokud Eliška zrovna nebalancuje v nejrůznějších pozicích, tak svůj čas věnuje dětem a svou vášní jízdou na koni.
Večery pak věnuje vzdělávaní se ve své praxi a četbou tematických knih. Jméno, které si v učení u svého učitele zvolila je SAMYA, což znamená balanc, rovnováha. Pojďme společně balancovat v nejrůznějších pozicích a posílit své tělo i mysl.

Jóga začíná na podložce, ale pokračuje i mimo ní.
Namaste Eliška.

Kristýna Maderová | RIA (रिया)

,,Nebo se mysl zklidní soustředěním na cokoliv, co máme rádi’’. (Pataňdžaliho jógasutry 1.39)
A tak se tato věta stala mou praxí. Dělám co mám ráda, co miluju. To jsem já, Kristýna, též RIA (रिया). Jsem usměvavá, milující maminka s vášní pro pohyb a dobré kafíčko.

Jsem studentka jógy a též lektorka. Jóga je pro mě cesta, kdy se snažíme dosáhnout stavu bez pohybu mysli. Jóga pro mě není pouze asánovou praxí, praxí cvičení, ale jak sami poznáte je to něco s obrovský přesahem. Jsem lektorkou z větve indického učitele Kabira, který čerpal své učení u Osha. Vycházím z tradiční Hatha jógy, ale miluju kombinaci různých stylů jako je právě vinyása, jivamukti jóga, jin jóga nebo wheel jóga.
Tak se budu těšit na naše setkání ať už na podložce či mimo ni.

Lucie Zeisbergová

Lucie Zeisbergerová

Lucie je nápaditá, energická a má ráda výzvy. Když na lekcích jógy objevila její kouzlo a účinky, tak jí došlo, ze vlastně ve školce často s dětmi jógu cvičí a ani o tom neví. Tak začala Lucčina cesta k lektorování dětské jógy.

Lucii baví propojení spontánnosti a zábavy s přirozeným pohybem i to, že jóga je nesoutěživá a děti se tak učí respektovat samy sebe i ostatní.

Lektorka dětské jógy a učitelka v MŠ

Pavlína Honková

Fyzioterapii jsem si vybrala pro lásku k pohybu a k lidem. Ráda pozoruji a zkoumám, jak se do našeho těla vpisují různé životní příběhy, radosti i strasti. Miluji tanec, hudbu a meditaci, které jsou pro mne tím nejlepším lékem. Jako fyzioterapeutka jsem si oblíbila cvičení podle ontogenetického vývoje dítěte, které klade důraz na správné držení těla. V rámci fyziojógy toto cvičení kombinuji s jógovými asánami a s dechem.

Štěpánka Sedláčková

Štěpánka Sedláčková

Velmi mě baví poznávat více do hloubky své tělo a také hledat souvislosti mezi ním, emocemi a myšlenkami. Silný pocit naplnění a radosti mi přináší vědomý pohyb a to nejvíce jóga a tanec, při kterém můžu prožívat přítomný okamžik v napojení na své tělo i duši zároveň. Moc ráda také sportuji, poznávám nová místa po světě a obdivuji krásy přírody. Mám velkou radost, že právě ve fyziojóze můžu propojit své znalosti z oblasti fyzioterapie a také lásku k pohybu. Vnímám, že jsou naše těla velmi moudrá a umí nám ukázat cestu. Stačí jen trochu naslouchat.

Dagmar Vítková

Dagmar Vítková

Cvičím už od dětství a pohyb mě provází celým životem. Brzy jsem zjistila, že dát nohu za krk, není moje cesta, a že hledám udržitelný pohyb, který mi vydrží „do penze“. A tak hledám, zkouším a co mi funguje můžu předávat dál.

Mohu být Vaším průvodcem na cestě k vnitřnímu prožívání vašeho těla prostřednictvím pohybu. Pokud se naučíme vnímat sami sebe, s vlídností a láskou sami k sobě, můžeme se pokusit pohlédnout tak i na vnější svět.

Cvičení, které vám nabízím vychází z prvků jógy, ale využívá i posilování. Hodina, kterou strávíme na podložce bude o protažení, dechu a výzvách, které můžeme přijmout.

Srdečně vás zvu k poznání Vašeho prostoru.

Ivana Jelonková

S jógou jsem se setkala v jednom z nejtěžších období mého života v roce 2011, kdy mě pomohla vypnout mou hlavu a lépe začít vnímat své tělo.

Pravidelně jsem praktikovala a viděla jsem benefity nejen fyzické, ale především mentální, tak jsem se o 6 let později přihlásila na kurz power jógy do Prahy. Prioritně jsem kurz dělala pro zlepšení své jógové praxe, ale díky absolvování tohoto kurzu jsem najednou měla chuť být i instruktorkou. I přesto, že jsem v té době dělala ještě v jiném oboru a byla maximálně vytížená, jsem začala s lektorováním, které mě tak nadchlo a naplňovalo, že jsem postupně svůj život přeorientovala a již se plně věnuji józe, vědomým masážím, kineziologii a Bachovým esencím.

Jsem milovnice přírody, zahrádky a tvorby produktů z ní.

Katka Blažková

Profese fyzioterapeutky je pro Katku zároveň koníčkem. Ve volném čase se ráda toulá po horách a objevuje krásy přírody, čte, sportuje a cestuje. V soukromí ji baví být součástí každodenního koloběhu života její velké rodiny, plynout s ní.
„V kurzu Masáží miminek, v ordinaci i ve svém okolí se stále setkávám s různými typy maminek, dětí i rodin jako celku. Mnohému mě to naučilo a ukotvilo to ve mně přesvědčení, že je potřeba jít s „kůží na trh“ a předat mé zkušenosti maminky a zároveň znalosti a dovednosti fyzioterapeutky dále. Předat je všem maminkám a rodinám, které chtějí prožít první měsíce a roky se svými dětmi v harmonii, lásce, vzájemném respektu a domácí pohodě.“

Cílem Katčiných lekcí je poskytnutí kvalitní, odborné a laskavé péče s ohledem na individualitu pacienta, ať už dětského či dospělého.

Pohyb má být radost pro tělo i duši.

Linda Halajová

Moje historie v rámci péče o sebe a zdravého životního stylu se postupem mého vývoje tolikrát změnila. Byly časy extrémně dlouhého cvičení cardia, které mi ve výsledku více ublížily než daly. Časem jsem se rozhodla změnit pohled na sebe, cvičení i stravu. Učím se zpomalit jak ve cvičení, tak v životě a mít radost z každého okamžiku. Pilates jsem dělala po celou dobu mé fitness cesty, ale až po několika letech a absolvování kurzu jsem pochopila jeho gró. Začala jsem věřit v sílu zpomalení  a jsem konečně šťastná.

Dorota Fojtíková

Během lockdownu jsem začala s jógou tak trochu z nudy. Původně jsem to brala jako skvělý způsob protažení, ale brzy jsem pochopila, že jóga je mnohem více než jen fyzická aktivita. Stala se pro mě cestou k vnitřnímu klidu a sebepoznání. Skrze jógu jsem začala vnímat svět s novým porozuměním, což mi otevřelo dveře k zcela novým možnostem. Touha prohloubit svou praxi mě vedla k rozhodnutí absolvovat lektorský kurz v DO YOGA school, kde jsem si oblíbila dva odlišné a přitom vzájemně se doplňující styly jógy: Vinyasa Flow a Jin jógu.

Chcete být také součástí našeho týmu? dejte nám vědět na
info@jogovyatelierluna.cz