Těhotenská jóga, miminkovská jóga, dětské lekce i lekce pro teens

Summary

Lekce pro těhotnou ženu, miminka, batole i předškoláka. Ale dokonce i školáka či teens.

Když je spokojená máma, je spokojené i miminko. A právě proto nabízíme v Luně lekce nejen pro nastávající maminky,
ale taky pro čerstvě narozená miminka. Pro batolata nemobilní, mobilní ale najdete u nás také lekce pro školáky a teens.

těhotná

Těhotenská jóga

Těhotné maminky mohou navštěvovat středeční lekci Alice Mičunek v čase od 16.00 do 17.15 hodin.

Lekce jsou vhodné od ukončeného 12. týdne těhotenství. Alice Vás provede vhodnými dechovými technikami, jógovou praxí a relaxací. Naučíte se uvolňovat nejen tělo, ale i mysl. Jóga je metoda, jak si užít těhotenství a připravit se na porod.
Nalaďte se na sebe a své miminko.

Po porodu se maminky můžou nahlásit na kurz Masáže miminek a handling s Kateřinou Blažkovou.

batole

„Přijímat dotek je pro miminko stejně silná potřeba jako přijímat potravu.“

Ucelený kurz „Masáže miminek“ vedený zkušenou fyzioterapeutkou a maminkou 5 dětí, Katkou Blažkovou, se kromě masáží zaměřuje
i na harmonický psychomotorický vývoj, citlivě vzhledem k intuici mámy. Něžnými doteky nedáváte svému miminku pouze lásku a bezpečí, ale techniky a postupy, které se při masáži používají, příznivě ovlivňují zdravotní stav a přinášejí uvolnění, stejně jako u jiných druhů fyzioterapeutické péče o tělo. Naučíte se jemně a bezpečně manipulovat se svým miminkem. Užijete si také básničky, které masáže rytmicky provázejí. Zabrousíte i do aromaterapie a upevníte svůj vztah k miminku. Nasdílíte své radosti i těžkosti v bezpečí dalších maminek.

A kdy je ideální věk? Nejlépe po šestinedělí. Některé maminky, to dokonce zvládají už v šestinedělí. Je to velice individuální.
Vhodný je věk, než se miminko začne plazit. Ideální věk je 1. měsíc až 6. měsíc.

No a po tomto kurzu je skvělé navázat na Jógu pro miminka nemobilní (do věku okolo 6 měsíců) s Alicí Mičunek.

Dopřejte si společný čas se svým miminkem. Jóga pro maminky a miminka je uzpůsobená tak, abychom podpořili přirozený psychomotorický vývoj dítěte. Během lekce jsou nabízené aktivity přizpůsobené věku miminka. Interakce s maminkou posiluje pocit důvěry a rozvíjí komunikaci. A kontakt s ostatními dětmi motivuje k rozvoji a posiluje sociální kontakt.

Na kurz nemobilních miminek navazuje kurz jógy pro miminka mobilní – tedy děti ve věku od 6 do 12 měsíců.

batole

Potom se děti mohou přesunout do kurzu Jóga pro mámy a batolata s Alicí Mičunek.

Pokud spolu s batolátkem či Vaším miminkem máte spolu s sebou „parťáka“, sourozence, prostě další dětský doprovod. Nahlaste ho v rezervačním systému jako „Dětský doprovod“. Aby s ním lektorka na lekci mohla počítat. Cena pro „dětský doprovod“ je 100 Kč.

Jakmile děti ještě trošku povyrostou, posouváme se k dětské józe, kde už děti zvládnou praktikovat samy, bez doprovodu rodičů.

Takže to už se přesouváme k józe pro děti s Luckou Zeisbergerovou.

Jóga pro děti je určená dětem ve věku 3 až 9 let. Lekce je koncipována tak, aby si ho předškoláci užili bez rodičů. Děti poznávají jednoduché jógové pozice hravou formou, pomocí příběhů a pohádek. Učí se také správně dýchat a prohlubuje se jejich soustředění, rozvíjí se motorické dovednosti, fantazie a tvořivost. To všechno pod vedením zkušené lektorky, maminky i učitelky Lucky.

No a Vaši puberťáci se můžou těšit na Teen jógu s Marcelou Gillovou.

Dospívající slečny získají díky cvičení zdravý vztah samy k sobě, posílí tělo a uklidní mysl.
Teen jóga je skvělá pomůcka k získání síly a flexibility, posílení středu těla, pravidelným cvičením se napřímí jeho postavení, aktivují zádové svaly a vykompenzují se tak dlouhé hodiny strávené v sedě ve škole, u počítače nebo na mobilu. 

Praxe jógy podpoří zdravé sebevědomí, respekt k sobě i k druhým a odbourá napětí.
Teen jóga pomáhá budovat koncentraci, zlepšuje paměť a napomáhá k celkové stabilitě a to nejen na podložce.
Vhodné pro všechny mladé slečny, které s jógou začínají nebo ji již praktikují.

Moc se na Vás těšíme.

Tým Jógového ateliéru Luna